1.SINIF BEP PLANLARI
Görsel Sanatlar 1.Sınıf BEP Planını indirmek için tıklayınız.
Hayat Bilgisi 1.Sınıf BEP Planını indirmek için tıklayınız.
Matematik 1.Sınıf BEP Planını indirmek için tıklayınız.
Türkçe 1.Sınıf BEP Planını indirmek için tıklayınız.

1.Sınıf Bep planı sayfamızda genel olarak 1.sınıf öğrencilerinin gördüğüm tüm dersler ile ilgili bep planlarını bulabilirsiniz. Planlarımıza bakmadan önce açıklama kısımlarını okumanızı tavsiye ederim. Daha sonra ise bep planlarını indirerek gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

1.Sınıf Bep Planı

Bep Planı Nedir ?

Bep planı özel eğitim öğrencilerine uygulanan plandır. Bu nedenle, bep planları öğrencilerin bireysel durumlarına göre hazırlanır. İlk olarak, şunu bilmekte fayda var ki özel öğrencilerin gördüğü tüm dersler için bep planı hazırlamak zorunludur. Özellikle tam zamanlı eğitime geçiş yapan 1.sınıftaki kaynaştırma öğrencileri bu eğitim senesinde güçlüklerle karşılaşır. Bundan dolayı, kaynaştırma öğrencisine sahip öğretmenin öğrencisi için daha fazla çaba sarf etmesi gerekmektedir.

1.Sınıf Düzeyinde Hangi Ders Görülür ?

Bu sınıf düzeyimiz yazma eğitiminin temelini attığı için en önemli eğitim yılı olarak tanımlanır. Böylelikle bu sınıf seviyesi yer yer öğretmenler ve çoğunlukla da veliler için güç geçer. 1.sınıf düzeyinde 10 saat Türkçe, 5 saat Matematik, 4 saat Hayat Bilgisi dersi vardır. Bununla birlikte , 1 saat Görsel Sanatlar ve Müzik, 5 saat ise Oyun ve Fiziksel etkinlikler dersi de bu sınıf düzeyi için mevcuttur.

Paylaşılan 1.Sınıf Bep Planı Nasıl Uygulanmalıdır ?

İlk olarak, öğretmen bep planını hazırlamadan önce öğrencinin genel eğitsel durumundan haberdar olmalıdır. Daha sonra öğretmen öğrencinin genel durumuna bakarak bep planlarını düzenleyebilir. Ancak şunu unutmamak gerekiyor ki bep planı her ders için farklı farklı hazırlanmalıdır. Örneğin, Ali isimli öğrencimizin Türkçe dersinden bep planına ihtiyacı varken. Diğer yandan matematik dersinde yaşıtlarının seviyesinde de olabilir. Bu sebeple, rehberlikmerkezim üzerinden indirdiğimiz bep planlarını öğretmenimizin indirdikten sonra düzenleyebilir.

Sitemizden Ulaşabileceğiniz Diğer Bep Planı İçerikleri

Sitemizde diğer öğretmenlerimizin de yararlanabileceği bep planı içerikleri bulunmaktadır.Öncelikle tüm bep planlarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu arada kendi bep planlarını düzenlemek isteyen öğretmenler için Erbaa RAM tarafından hazırlanmış Bep Hazırlama Robotuna ulaşmak için tıklayınız