4.sınıf ders çalışma programını resmin altından indirebilirsiniz.

4.Sınıf Ders Çalışma Programı

4.Sınıf Ders Çalışma Programı Uygulama Kılavuzu

4.Sınıf Ders Çalışma Planı süreleri neden 45 dakika ?

Bunun sebebi öğrencinin günlük rutinini bozmamaktır. Milli eğitimdeki çoğu okul 40 dakika yada 45 dakika ders saati belirlemektedir. Bu sebeple bizde 45 dakikalık ders çalışma süresi belirledik.

4.Sınıf Çalışma Planı sabahçı veya öğlenci gibi durumlarda nasıl kullanılır ?

Sabahçı öğrenciler, programın saatlerini okuldan geldikten sonraya ayarlamalıdır. Sabahçı öğrenciler için örnek verecek olursak, okulunuz saat 12.00’da son buluyor ve evinize saat 12.30’da ulaşıyorsunuz. Bizim başlangıç saatimiz olan 15.00’ı 12.30 gibi düşünerek programımızı ayarlayabiliriz. Kendi ders çalışam süremizi 12.30’da başlatmış oluruz. Sonrasında, iki blok çalışırız ve 14.45 olmuş olur. Sonra mola vererek tekrar çalışabiliriz. Akşam yemeği arasını doğru planlamayı unutmaması gerekiyor sabahçı öğrencilerin.

Öğlenci öğrenciler okuldan yaklaşık 17.00 saatlerinde çıkıyorlar. Bu sebeple bizim çalışma planımıza uymaları mümkün gözükmüyor. Öğlrenci öğrenciler ise programın iki saatlik dilimini kahvaltı ettkikten sonra çalışacaklar.

4.Sınıf Haftalık Çalışma Planı sınav haftasında nasıl uygulanacaktır ?

Sınav haftalarında tabi ki program değişecektir. Sınav haftası geldiğinde programımızdaki ders çalışma bölümlerini hangi sınava çalışacaksak onunla doldurabiliriz.

İlkokul 4.Sınıf Ders Çalışma Programını uygulamak için neler yapabilirim ?

  • İnsan bir taraftan karmaşık, bir taraftan ise biricik bir varlıktır. Önüne konulan bir programı tamamiyle uygulayamaz. Her program mutlaka aksaklıklara sebep olacaktır. Bu nedenle programı uygularken her şeye tamamen uymaya kendinizi zorlamayın.
  • Zaman zaman programdaki ögelerin hepsinin yerli yerinde yapamayabilirsiniz. Durum böyle olduğunda programdan vazgeçmeyiniz.
  • Saatler size uygun olmayabilir. Neticede bu programın hepsini zamanına uyarak kullanamayabilirsiniz. Bu sebeple saatler size uygun gelmediğinde saatleri kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Ders çalışma planlarının hepsine erişmek için tıklayınız.

Bellek konusunda Wikipedia’dan şu yazıyı okuyabilirsiniz.