Aile içi iletişim sunumumuzu sayfamızdan indirebilirsiniz. İndirme linki resmin aşağısındadır. Sayfamızın devamında sunum içeriği konusunda bilgiler bulabileceksiniz.

Aile İçi İletişim Sunum

Aile İçi İletişim Sunumunu Nerelerde Kullanabilirim ?

Sunumumuz velilere yönelik olarak hazırlanmıştır. Sunumumuzu tüm kademelerdeki öğreci velileri için kullanabilirsiniz. Ayrıca okul dışındada veli ve anne baba eğitimleri için kullanılabilir.

Aile İçi İletişim Semineri Slaytında Hangi Başlıklar Var ?

 • İLETİŞİM NEDİR?
 • AİLE İÇİ İLETİŞİM NEDEN ÖNEMLİDİR
 • AİLELERİN ETKİLİ BİR İLETİŞİM KURMAK İÇİN NE YEPMASI GEREKİR?
 • AİLE İÇİ İLİŞKİLERDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR
 • AİLEDEKİ NORMAL İLETİŞİM VE ETKİLEŞİMİ ENGELLEYEN FAKTÖRLER

başlıklarında sunumuzdaki içerik anlatılıyor.

Aile İçi İletişim Sunum Ppt Örnek Resimleri

Aile İçi İletişim Sunum
Aile İçi İletişim Sunum
Aile İçi İletişim Sunum

Aile İçi İletişim Sunuları İçeriğinden Hangi Bilgiler Var ?

İLETİŞİM NEDİR?

Aile içi iletişim en basit tanımı ile aile üyelerinin birbirlerine sözel ve sözel olmayan davranışları ile verdikleri tepki ve mesajlardır.

AİLE İÇİ İLETİŞİM NEDEN ÖNEMLİDİR

 • Çünkü bireyin ilk deneyimlerini kazandığı, ilk tutum ve davranışların belirlendiği ortam ailesidir. Çocuğa yöneltilen ve ona karşı takınılan davranış ilk yaşantıların örülmesinde büyük öneme sahiptir. Bu dönemde çocuk toplumun bir bireyi olacağını öğrenirken aynı zamanda kopya edeceği bir modele gereksinim duyar.
 • Kişiliğin oluşumu için gerekli olan özdeşleştirme aile içindeki üyeler ile gerçekleşir.
 • Etkili bir iletişim, aile üyelerinin karşılıklı olarak birbirlerinin düşünce ve duygularını anlamalarını sağlar, işbirliği, yardımlaşma ve paylaşma davranışlarına yol açar, çocukların gelişmesi için uygun bir ortam oluşmasını sağlar.
 • İyi bir iletişimin gerçekleştiği aile ortamında çocuklar daha özerk ve bağımsız bir kişilik geliştirirler. Düşünme, düşünce ve duygularını açıklama özgürlüğü ve alışkanlığı kazanırlar. Kısaca bağımsız birey olma yolunda olumlu tecrübeler kazanırlar.
 • İletişim doğru bir şekilde sağlandığında insanlar karşıdakinin duygu ve düşüncelerini anlayabilir hale gelir. Bu nedenle etkili iletişim sadece kendini ifade etmekten değil, aynı zamanda söylenenleri de dinleyebilmekten geçer.
 • Duygu ve düşüncelerini açık ve dürüst bir şekilde dile getirebilen aile üyeleri kimi zaman “ÇÖZÜLEMEZ” gibi görünen problemleri de çözebilme şansına sahip olur. Açık ve dürüst bir iletişimi sağlayamayan aileler ise problem çözümlerinde başarısız olmakta, aile içinde zayıf duygusal bağ,samimiyet eksikliği oluşmaktadır. Uzun vadede ise zayıf iletişim;aile üyelerinin ayrı yaşaması,ebeveynlerin boşanması ve çocuklarda artan uyum ve davranış problemleri ile sonuçlanmaktadır.

Aile İçi İletişim Veli Sunumu Ppt Uzantılı mı ?

Ppt uzantı biliyorsunuz Mİcrosof Office Power Point programının uzantısıdır. Evet sunumumuz ppt uzantılıdır. Powerpointte kullanılabilir.

Bursa teknik üniversitesinin bu konuda hazrıladığı broşür için tıklayınız.

Rehberlik Sunumları ( Öğrenci ) için tıklayınız.

Rehberlik Sunumları ( Veli – Öğretmen ) için tıklayınız.