ALMANCA DERSİ BEP PLANLARI
9.Sınıf Almanca Bep Planına erişmek için tıklayınız.
10.Sınıf Almanca Bep Planına erişmek için tıklayınız.
11.Sınıf Almanca Bep Planına erişmek için tıklayınız.
12.Sınıf Almanca Bep Planına erişmek için tıklayınız.
Almanca Bep Planı
Almanca Dersi Bireyselleştirilmiş Eğitim Planı

Almanca bep planı Almanca dersi alan kaynaştırma öğrencilerimiz için hazırlanan bep planlarımız sayfamız dadır. Öncelikle planlarımızı kullanamadan aşağıda olan açıklamalarımızı okuyunuz. Daha sonra ise bep planlarını indirerek gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Dersimiz için hazırlanan planlarımız ise tüm lise sınıf düzeyleri içindir.

Bep Planı Nedir ?

Okullarda özel eğitim öğrencilerine özel olarak hazırlanıp uygulanan plandır. Şunu bilmemiz gerekir ki Bep planı bütün kademelerde ve tüm sınıflarda uygulanır. O yüzden Bep olarak kısalttığımız bep planının özel öğrencilere uygulanması zorunludur.

Öncelikle bu planı uygulamak için uygulayıcı öğrencinin durumununu bilmelidir. Devamında ise uygulayıcı artık öğrencilerine uygun olan kazanımlarını seçer.

Hangi Sınıflar Almanca Dersi Görür ?

Almanca dersi ülkemizde ki okullarda genellikle ikinci yabancı dil olarak tercih edilmektedir. Bu arada Orta öğretim kademesindeki bölümlere ve dallara göre değişmekle beraber 9.sınıf, 10.sınıf,11.sınıf ve 12.sınıfta Almanca dersi görülmektedir. Bu yüzden Almanca dersi veren öğretmenlerimiz genel olarak özel eğitim öğrencilerimizle karşılaşmaktadır.

Paylaşılan Almanca Bep Planı Nasıl Uygulanır ?

Yukarıda indirdiğiniz planlar ise örnek planlardır.Genellikle, kaynaştırma öğrencilerinin ihtiyaçları ve algıları duruma göre değişir. Bu sebeple ise planlarınız uygularken değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin rehberlikmerkezimde paylaşılan plan sizin eğitim verdiğiniz öğrenci için fazla gelirse bunu değiştirin. Özel eğitimde ise, önemli olan sadece 1 uzun dönemli amaç olsa bile bu amaca ulaşmaya gayret göstermektir. Çoğunlukla, Özel eğitim hassas bir alan olduğu için öğrencilerden tüm amaçlara ulaşmasını beklemek doğru olmaz.

Sitemizde Ulaşabileceğimiz Diğer Bep Planı İçerikleri

Öğretmen arkadaşlarınıza ve öğrencilerinize daha fazla yardımcı olmak için diğer bep planı sayfalarımızı da bakabilirsiniz.

11.Sınıf Bep Planlarına ulaşmak için tıklayınız.

12.Sınıf Bep Planlarına ulaşmak için tıklayınız.

Bu arada kendi bep planlarını düzenlemek isteyen öğretmenler için Erbaa RAM tarafından hazırlanmış Bep Hazırlama Robotuna ulaşmak için tıklayınız.