İçeriğe erişmek için resmin altındaki linke, sunum konusundaki bilgilere ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Hedef Belirleme Sunum İndir

Hedef Belirleme Sunum

Hedef Belirleme Ppt Örnekleri

Hedef Belirleme Sunum

Sunumu indirmek için tıklayınız.

Hedef Belirleme Sunum Liselerde Kullanılabilir mi ?

Sunumumuz liselerde kullanılabilir. Özellikle üniversite sınavının eşiğinde olan öğrenciler için önemli bir sunu olacağını düşünüyorum.

Hedef Belirleme Sunum Ortaokullarda Kullanılabilir mi ?

Ortaokullarda kullanma alanı üst sınıflardaki öğrenciler olabilir. Alt sınıflardaki öğrenciler için bu anlamlandırma açısından güç olabilir.

Hedef Belirleme Semineri İçeriğinde Neler Var ?

Hedefler Neden Belirlenir?

Hedef belirleme uzun vadeli vizyon ve kısa vadeli motivasyon sağlar. Hedefler ilgili bilgileri kazanmaya odaklar, zamanınızı ve kaynaklarınızı düzenlemenize yardımcı olur. Net bir şekilde tanımlanmış hedefler, bu hedeflere ulaşmanın başarısını ölçülebilir hale getirir ve anlamsız noktalar anlam kazanır.

Anlam kazanan noktalara ulaşmak sizi gururlandırır. Böylece kendinize olan güveniniz artar. Çünkü bu süreçte belirlediğiniz hedeflere ulaşmada kendi yetenek ve yetkinliğinizi fark edersiniz.

Hedefini açık ve net belirleyen bir insan her şeyden önce inanmak ve güvenmek zorundadır. Bu inanç ve güven duygusu o kişiye güçlü bir motivasyon sağlar.

Hedef Nasıl Belirlenir?

Öncelikle hedef belirlenirken göz önünde bulundurulması,dikkate alınması gereken noktalar bilinmelidir.
 DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR;

Gerçekçi olmak,

Hedeflerin güdüleyici olması,

Hedef belirleme işine geçildiğinde, kişi kendisine bazı sorular sorması ve bu soruların cevabını uzun uzun düşünerek vermesi gerekir. Bu cevaplar kişiyi bir hedefe yönlendirir.

Daha fazla sunu içeriğini keşfetmek için tıklayınız.

Konuyla İlgili Diğer Bağlantılar

Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için hedef becerisini ve motivasyonu arttırabilecek yök atlasa ulaşmak için tıklayınız.