Sizler için formumuzu iki farklı şekilde paylaşıyoruz. Öğrenci bilgi formu word formatını istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Öğrenci bilgi formu pdf formatını ise direkt kullanabilirsiniz. Öğrenci bilgi formu hakkında merak ettikleriniz için paylaştığımız içeriğin altında ki bilgilere göz atmanızı tavsiye ederiz.Formu indirmek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Öğrenci Bilgi Formu İndir

Öğrenci Bilgi Formu Nedir ?

Form genel kullanım amacı olarak öğretmenlerin öğrencileri hakkında bilgi toplaması için kullanılır. Formda yer alan bilgiler ışığında öğretmen öğrencisinin genel durumu hakkında detaylı bilgiye sahip olur. Bu bilgiler daha sonra e-okul sistemine işlenebilir. Yine bu bilgiler ışığından öğretmenlerimiz sınıf risk haritalarımızı doldurabilir.

Paylaşılan Öğrenci Bilgi Formu E Okul Uyumlu mudur ?

Evet formumuz e okul uyumludur. E-okula girilecek bilgiler ile formumuz da öğrencilerimizden elde edilecek bilgiler arasında fark yoktur. Form doldurulduktan sonra e-okul sistemiyle alakalı tüm bilgilere erişebileceksiniz.

Formun E Okul Uyumlu Olmasının Önemi Nedir ?

Öğretmenlerimiz belgeyi doldurtuktan sonra özellikle sınıf rehberlik öğretmenlerimizden de okuldaki bilgilerin güncellenmesi istenebiliyor. E okul bilgilerinin güncel tutulması sınav başvuruları da dahil olmak üzere bir çok konuda eğitim ortamının kalitesinin artması için kesinlikle gereklidir.

Paylaşılan Form Nasıl Kullanılır ?

Bu başlık altında paylaşılan formun nasıl kullanılacağına bakalım. Önce formun içeriğindeki soruları detaylandırıp sonra kafa karışıklığı oluşturacak kısımlara değinelim.

Bilgi Formundaki Soruların Açıklamaları Nelerdir ? Form Nasıl Doldurulur ?

Öğrenci Bilgi Formu E-Okul Uyumlu

1 numaralı kısım öğrencilerle ilgili genel bilgileri içeriyor. Bu kısımda dikkat edilecek husus yetiştirme yurdu veya sevgi evinde kalan öğrencileri için işaretlenecek kısmın gözden kaçmaması gerekiyor. Özellikle boşanmış aileye sahip öğrenciler için velisi kim seçeneği de önem arz etmektedir. Çünkü öğretmenin veliye ulaşması gereken acil durumlarda öğrencinin velisinin kim olduğunu bilmesi şarttır. 2 numaralı kısımda ki protez bölümü öğrencinin yetersizlik alanında ona katkı sağlayan araç olarak adlandırılabilir. Örneğin işitme yetersizliği olan bir öğrencinin daha iyi duyması için kulağında protez olabilir. Öğretmen mutlaka protezden haberdar olmalıdır. Özellikle küçük yaş gruplarıyla çalışan öğretmenlerimizin bu bu duruma daha fazla dikkat göstermesi gerekebilir.

Öğrenci Bilgi Formu E-Okul Uyumlu

2 numaralı kısım öğrenci genel bilgilerinin olduğu kısımdır.Buradaki ifadelerin hepsi açık bir şekilde görünüyor. “Aile dışında kalan var mı?” sorusunu şu şekilde anlamalıyız; Öğrencinin kaldığı veya yaşadığı evde aile dışında onunla birlikte yaşayan biri var mı ? yani öğrencinin yaşadığı ortamda bir yabancı onlarla birlikte yaşıyor mu ?

2 numaralı kısım için en önemli olanlardan biri de süreğen hastalık. Süreğen hastalık kişinini yaşamı boyunca taşımak zorunda kalabileceği bir hastalık türüdür. Örnek vermek gerekirse öğrencimiz diyabet hastalığı sahibi olabilir ya da glutenli gıdalara karşı alerjik bir durumu olabilir. Bu bilgi mutlaka öğrenci hakkında edinmelidir. Okuldaki tüm görevlilerin ve öğrenci dersine giren öğretmenin de bu durumun farkında olması gereklidir.

3.kısımda ise aile ilgili bilgiler görüyoruz. Burada anne ve baba boşanmış mı yoksa birlikte mi bilgisi bizler için oldukça önemlidir. Yine öğrencimizin anne ve babasının rahmetli olup olmadığını da bilmemiz mutlaka gerekiyor. Öğrencimizin ailesinde olan durumlar onun bireysel durumunu da oldukça etkilemektedir.

Formu Kim Doldurmalıdır ?

Bilgi formunu mutlaka öğrenci velisi veya öğrencinin bakımından sorumlu bir kişi doldurmalıdır. Bu kişinin öğrenci hakkında derin bir bilgiye sahip olması beklenir. Kesinlikle formun öğrenci tarafından doldurulmaması gerekiyor.

Öğrenci Bilgi Formu Word Formatı ile Pdf Formatının Farkı Var Mı ?

Bu iki format arasında hiç bir fark yoktur. İkisi de zaten aynı formlardan oluşmuştur. Pdf formatı direkt çıktı alınarak kullanabilirken, word formatında ise kendi isteğinizce değişiklikler yapılabilir.

Öğrenci Tanıma Fişi İle Öğrenci Bilgi Formu Arasındaki Fark Nedir ?

Öğrenci tanıma fişinin öğrenci bilgi formundan hiç bir farkı yoktur. Öğrenci tanıma fişi de genel amaç olarak aynı amaçlara hizmet etmektedir. Sadece isim olarak bir diğer adı denilebilir.

Sitemizden Ulaşabileceğiniz Diğer İçerikler

Öğretmenlerimizin Rehberlik ve Özel Eğitim alanında gerekli belgelere daha kolay ulaşmasını arzulayarak oluşturduğumuz Öğretmen evrak alanına ulaşmak için tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik hizmetlerinde kullanılan formlar ve ölçme araçları sayfasına erişmek için tıklayınız. Bu sayfadan da kullanabileceğiniz ölçek ve formlara göz atabilirsiniz.