Konu hakkındaki sunumuzu alttaki linkten indirebilirsiniz.

Öz Disiplin Sunum

Öz Disiplin Slaytında Hangi Konular Vardır ?

İrade

Nasıl Kazanılır ?

Kazanma Basamakları

Kazanma Yolları

Güçlü Bir İradeye Sahip Olmanın Avantajları

Kendini Tanımak

Öz Disiplin Geliştirme Ppt Sunumu Örnek Resimleri

Öz Disiplin Sunum

Devamı için sunuyu indirebilirsiniz.

Öz Disiplin Sunu İçeriği Nelerdir ?

İrade

Tehlikeli ve gereksiz istekleri kontrol edebilmek, tembelliğin ve ertelemenin üstesinden gelebilmek,verilen kararı başarıyla sonuca ulaşana kadar onu kararlıkla takip edebilmektir. Gereksiz ve yararsız arzulara boyun eğme isteğinin, duyguların ve eyleme geçme karşısında duran direncin üstesinden gelen iç güçtür. §Maddi ve manevi başarının köşe taşıdır.

Öz disiplin

İradenin ortağıdır. Kişinin belirlemiş olduğu hedeflere ulaşabilmesi için iç güdü, duygu, istek ve davranışlarını kontrol altında tutması; hedeflerine odaklanması, izlemesi gereken süreçleri takip ederek hedefe ulaşma sürecindeki yoluna çıkan herhangi bir engele takılmadan devam edebilmek demektir.

Hayallerinize dikkat edin, çünkü onlar düşünceye dönüşürler. Düşüncelerinize dikkat edin; çünkü onlar davranışa dönüşürler. Davranışlarınıza dikkat edin; çünkü onlar alışkanlığa dönüşürler. Alışkanlıklarınıza dikkat edin; çünkü onlar kaderiniz olur.”

Bu konuda atılacak en önemli adım

Haz duygusunu erteleyebilmeyi öğrenmektir. Hazzı erteleyebilmek gerçekten istediğimiz şey uğruna bekleyebilmeyi, ilgili konuda gerçekten kararlı olmayı ve sabredebilmeyi gerektirir. Eğer bu savaşı vermezsek, vazgeçersek ya da ertelersek, doyurulmayan bu istek tekrar tekrar canlanacak ve bizi rahatsız edecektir.

Hedefim ne? Neye ulaşmak istiyorum? §Hedefime ulaşmak için neler yapmalıyım? Hangi adımları atacağım? Hedefe ulaşılacak zamanın planlanması. Ne kadar sürede hangi noktaya ulaşacağım?

Devamı için sunuyu indirebilirsiniz.

Öz Disiplin Geliştirme Sunum Hangi Kademeler İçindir ?

İlkokul kademesinde bu becerinin keşfi çok güçtür. O yüzden sunumuzun ortaokul ve lisede uygulanması daha iyi olacaktır.

Sitemizden Ulaşabileceğiniz Diğer Kaynaklar ve Konu Hakkında Bilgiler Edinebileceğiniz Kaynaklar

Rehberlik Sunumları ( Öğrenci ) için tıklayınız.

Rehberlik Sunumları ( Veli – Öğretmen ) için tıklayınız.

Davranış Bilimleri Enstitüsünün öz disiplin konusunda ki yazısına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.