Sınıf rehberlik faaliyet raporunu sayfamızdan indirebilirsiniz. Raporumuz hem pdf formatında hemde word formatında sizlere sunulmaktadır. Sayfamızın devamında faaliyet raporu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sınıf Rehberlik Faaliyet Raporu İndirme Linki

Sınıf Rehberliği Faaliyet Raporu Word Formatı

Sınıf Rehberliği Dönem Sonu Faaliyet Raporu Pdf Formatı

Rehberlik Faaliyet Raporu Nedir ?

Sınıf Rehberlik Faaliyet Raporu

Bu rapor sınıf rehberliği bulunan sınıf rehberlik öğretmenlerinin her dönemin sonunda doldurması gereken bir rapor türüdür. Her sınıf rehberliği olan öğretmen bu raporu dönem sonu geldiğinde doldurmalıdır.

Rapor doldurulduktan sonra öğretmen raporu okul müdürüne onaylatmalıdır. Okul müdürü onayından sonra ise öğretmen raporun onaylı halini sınıf rehberlik dosyasına koyar.

Rehberlik Faaliyet Raporu Örneği Nasıl Doldurulur ?

Rapor temelde dört farklı bölümden meydana gelmektedir.

Bu bölümler şunlardır;

  • YAPILAN ÇALIŞMALAR ( Etkinlik. Sunum, Bilgilendirme Vs.)
  • DOLDURULAN ANKETLER VE FORMLAR
  • REHBERLİK SERVİSİNE YÖNLENDİRİLEN ÖĞRENCİ SAYISI
  • YAPILAN GÖRÜŞME SAYILARI

Şimdi isterseniz her bir bölümü nasıl dolduracağımıza bakalım.

Yapılan çalışmalar bölümüne o dönem içerisinde sınıfta yaptığınız her türlü çalışmayı ekliyoruz. Bunlar broşür, seminer ve pano çalışmaları, gezi vb. tüm etkinlikler olabilir. Satırın hemen sağ tarafında ise çalışmanın yapıldığı zaman dilimini göreceksiniz.( Örneğin; Akran Zorbalığı,Seminer – 15/03/20..)

Doldurulan anketler ve formlar kısmında ise o dönem içerisinde dolduruduğumuz her anket ve form geçerlidir. Bunlar mesela ilk dönem için sınıf risk haritası ve öğrenci bilgi formları olabilirken, ikinci dönem için riba formları olabilir.

Rehberlik servisine yönlendirilen öğrenci sayısı ise o dönem içerisinde rehberli servisine yönlendirdiğiniz tüm öğrencilerin sayıları ve yönlendirilme nedenleri bulunmaktadır.

Son bölüm yapılan görüşme sayılarında ise sizin şahsen görüştüğünüz öğrenci ve velilerin sayıları vardır.

Sınıf rehberlik etkinlikleri için bakanlığın yayınladığı kılavuza ulaşmak için tıklayınız.