TÜRKÇE DERSİ BEP PLANI
Türkçe Bep Planı 1.Sınıf erişmek için tıklayınız.
Türkçe Bep Planı 2.Sınıf erişmek için tıklayınız.
Türkçe Bep Planı 3.Sınıf erişmek için tıklayınız.
Türkçe Bep Planı 4.Sınıf erişmek için tıklayınız.
Türkçe Bep Planı 5.Sınıf erişmek için tıklayınız.
Türkçe Bep Planı 6.Sınıf erişmek için tıklayınız.
Türkçe Bep Planı 7.Sınıf erişmek için tıklayınız.
Türkçe Bep Planı 8.Sınıf erişmek için tıklayınız.
Türkçe Bep Planı

Türkçe dersi bep planları sayfamızdasınız. Öncelikle şunu tavsiye etmek isterim ki hazırladığımız bep planlarını indirmeden önce mutlaka aşağıda bulunan açıklama kısmını okuyunuz. Paylaştığımız bep planları arasında 1.sınıftan 8.sınıfa kadar olan içeriklere erişebilirsiniz.

Bep Planı Nedir ?

Bep planı bireyselleştirilmiş eğitim planının isim olarak kısaltılmış halidir. Bep planları öğrenciye özel olarak hazırlanan planlardır.

Hangi Öğrencilere Bep Planı Uygulanır ?

Bep planları özel gereksinimleri olan öğrenciler için hazırlanır. Öğrenci kaynaştırma eğitimiyle kendi akranlarıyla beraber eğitim görse de ya da herhangi bir özel eğitim sınıfında veya okulunda eğitim görse de öğrenciye bu plan uygulanır.

Bep Planı Uygulamak Zorunlu mudur ?

Bep planı uygulamak zorunludur. Özel eğitim ihtiyacı olan her öğrenciye mutlaka bep planı uygulanmalıdır.Öğretmenlerimizin bu konuda farkında olması gereken şeylerden biride öğrencinin Ram raporunun yenilenmiş olup olmadığıdır. Öğrenci kademe değiştirdiyse ve rehberlik araştırma merkezinden raporu tekrar yenilenmedi ise öğrenciyi rehberlik araştırma merkezine yönlendirmeliyiz.

Türkçe Dersi Hangi Sınıflarda Görülür ?

Türkçe dersi ilköğretim kademesinin her alanında farklı saatlerde görülür. Türkçe dersi ilkokullarımızda 1. ve 2.sınıflarda 10 saat, 3. ve 4.sınıflarda ise 8 saat olarak görülür. Ortaokullarımız da ise Türkçe dersi ortaokullarımız da 5. ve 6. sınıflarda 6 saat, 7. ve 8.sınıflarda ise 5 saat şeklinde görülür.

Paylaşılan Türkçe Bep Planları Nasıl Kullanılacaktır ?

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciye ders veren öğretmenin, bep planı hazırlamadan önce öğrencinin genel eğitsel durumundan haberdar olması beklenir. Bep planları buna göre düzenlenmektedir.

Paylaşılan Planlar Benim Öğrencilerime Uygun Değil. Ne Yapabilirim ?

Paylaşılan bep planlarımız sizin eğitim verdiğiniz öğrencilere uygun değilse bu planları değiştirebilirsiniz. Planlar paylaşılırken daha kolay sınıflandırmak için bu planlara isimler verdik. Fakat diyelim ki, 2.sınıf bep planı sizin öğrencinize uygun değil 1.sınıf bep planını ya da 3.sınıf bep planını uygulayabilirsiniz.

Sitemizde Ulaşabileceğiniz Diğer İçerikler

Tüm bep planlarına erişebileceğiniz sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

Bu arada kendi bep planlarını düzenlemek isteyen öğretmenler için Erbaa RAM tarafından hazırlanmış Bep Hazırlama Robotuna ulaşmak için tıklayınız