Merhaba, rehberlikmerkezim.com içerisinde veli kategorisinde bulunuyorsunuz. Bu sebeple, aşağıda rehberlikmerkezim.com veli alt kategorisi içeriklerine de erişebilirsiniz. Dolayısıyla bu kategoride velilerin çocukları üzerinden karşılaştığı bazı sorunlara çözüm aranmaktadır.

Alt Kategori AdıBağlantı
Bağımlılık ve ÇocuklarÇocuklar ve Bağımlılık kategorisine ulaşmak için tıklayınız.
Gelişim ve ÇocuklarÇocuklar ve Gelişim kategorisine ulaşmak için tıklayınız.
Çocuklarda Davranış SorunlarıÇocuklarda Davranış Sorunları kategorisine ulaşmak için tıklayınız.
Özel ÇocuklarÖzel Çocuklar kategorisine ulaşmak için tıklayınız.
Sınav Anneleri – BabalarıSınav Anneleri – Babaları kategorisine ulaşmak için tıklayınız.
Veli Kategorisi
Rehberlik Merkezim Veli Kategorisi

Bu kategorimizde çocukları için iyi bir gelişim sağlamak isteyen. Bundan dolayı,çocuklarının sorunlarına çözüm aramak isteyen, çocuklarına nasıl daha fazla destek olacağını düşünen velilerimiz için çeşitli bilgiler paylaşacağız.

Veli Kategorisi İçeriklerinde Neler Bulabilirsiniz ?

Öncelikle, kategorimizin temel amacı anne ve babaların çocuklarının gelişimi hakkında temel bilgilere sahip olmasıdır. Ardından velilerin karşılaşabileceği bazı durumlara çözüm arama gayretindeyiz. Bunun dışında özel çocuklar kategorisinde özel eğitim ihtiyacı olan çocukların ebeveynleri gerekli bilgileri bulacaktır. Ayrıca özel eğitim tanıları ve bu tanıların özel durumlarını da ebeveynlerle paylaşacağız.

Veli Kategorisi İçerikleri Rehberlik Merkezim Dışında Bilgi Edinebileceğimiz Kaynaklar Nelerdir ?

Bu konuda belirli başlı kaynaklar sıralayabiliriz. Örneğin, davranış bilimleri enstitüsüne ulaşmak için tıklayınız.Yine aynı zamanda dbe gibi bir çok başka kuruluşta da çeşitli yazılar ve bilgiler bulabilirsiniz.

Bağımlılık ve Çocuklar Alt Kategorisi İçerikleri

Bağımlılık kategorimiz gün geçtikte kullanım yaşı ne yazık ki bağımlılık verici maddelerin kullanımına çözüm arayacağız. Bu sebeple bu kategori daha çok ergenlik döneminde çocukları olan velilerle ilgilidir.

Gelişim ve Çocuklar Alt Kategorisi İçerikleri

Öncelikle bu kategori de bir soruna çözüm aramaktan ziyade çocukların sağlıklı gelişimini göz önüne alacağız. Başka bir deyişle ebeveynlerimizi gelişim psikolojisi alanında eğiteceğiz.

Çocuklarda Davranış Sorunları Alt Kategorisi İçerikleri

Davranış sorunları kategorisi genel olarak çocuklardaki davranış sorunlarına çözüm arayacağımız alt kategorimizdir.

Özel Çocuklar Alt Kategorisi İçerikleri

Öncelikle bu alt kategori de temel amaç özel durumu olan çocuklarımıza yardımcı olmaktır. Aynı zamanda anne ve babalar için bazı içerikler paylaşacağız.

Sınav Anneleri-Babaları Alt Kategorisi İçerikleri

Çoğu zaman baktığımızda ebeveynlerin çocukların sınavları için oldukça tedirgin olduğunu görüyoruz. Bu sebeple çocukları ülke geneli sınavlara giren velilerimiz için gerekli bilgileri paylaşacağız.